Svet-Stranek.cz
WELLNESS NIKI

Zumba:ZUMBA - FITNESS - MASÁŽE - SAUNA

Zumba

ZUMBA je dynamický zábavný fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. ZUMBA je založena na principu intervalového kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalejší a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla (nejvíce v oblasti trupu, budete tedy mít štíhlý pas a pevné bříško). Cvičí se na úžasnou veselou motivující hudbu, která Vám sama hýbe tělem !!! Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Lekce Zumby zvládne úplně každý, nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice. Není vůbec nutné dokonale napodobovat pohyby instruktorky. Ta je pro Vás pouze "inspirací".... Můžete si pohyby provádět, jak se Vám chce a podle toho, jak se právě cítíte.

Při hodině si ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party.

ZUMBA je úžasná pro mysl, tělo i duši. Využívá základní kroky především salsy, reggaetonu, merengue a cumbie, ale také tanga, flamenga, rockenrollu či country.


Jak vznikla ZUMBA®
Když si kolumbijský instruktor aerobiku Beto Peréz v devadesátých letech zapomněl na svou hodinu nahrávku a musel improvizovat na latinskoamerickou hudbu, zřejmě netušil, že tvoří revoluční fitness program, kterému propadnou desetitisíce lidí po celém světě. Do českých fitness center zumba pronikla až letos, přesto jsou její hodiny většinou vyprodané.
Co je cílem cvičení ZUMBA Fitness®
Pobavit se při tanci na skvělou hudbu, předávat radost z pohybu, ukázat, že se dá hubnout s úsměvem, bez stresu, a že to zvládne každý !!!!
Nejpoužívanější taneční styly
Merengue: Za kolébku se považuje Dominikánská republika, ale také se může najít na Haiti a Santo Domingu. Poměrně rychlý tanec, kde je rytmus kolem 120–160 bpm (beats per minutes= údery za minutu). Každý úder je stejný. Používají se tyto nástroje: tambora, bubny, trumpety a guiro.


Salsa: Můj nejoblíbenější taneční styl je směs karibských kultur a je silně ovlivněn Kubou, Afrikou a Španělskem. Populární se salsa stala až v New Yorku a v Floridě, kde je slavná až dodneška. Používají se timpany, trumpety a trombony. Salsa má výrazné beaty a je velmi rychlá (okolo 180 bpm).
Cumbia: Rytmy až z Kolumbie, Jižní Ameriky, ale silné ovlivnění je i Afrikou a Evropou. V začátcích se používaly perkusy a pouze hlas, později se přidaly další nástroje. Cumbia je často spojována s tropickou a kreolskou příchutí muziky. Perkusy jsou základ a další nástroje se používají guiro, harmonika a tambora.
Reggaeton: Je z Jamaiky a je velmi populární v Puerto Ricu a Panamě. Obsahuje tvrdé rytmy a základem jsou bubny. Někdy se mu říká "hudba ulice".